Święto Bydgoskiego Przedmieścia 2017

Tegoroczne Święto odbędzie się 24 czerwca, wspólnie z obchodami Święta Miasta. To już ósma odsłona wydarzenia realizowanego dzięki połączeniu sił mieszkańców, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, wspólnot i grup nieformalnych.
W programie m.in.: kilka spacerów szlakiem historii (w roli przewodnika zadebiutuje multimedialna aplikacja), warsztaty i spotkania, gry, zabawy, akcenty książkowe, teatralne i muzyczne, pchli targ, kawiarnia i wielkie żarcie, czyli próba reaktywacji restauracyjnych tradycji na Bydgoskim, nie zabraknie także hucznego finału...

We wspólne świętowanie włączyły się Rada Okręgu Bydgoskie Przedmieście oraz Wydział Rewitalizacji i Programowania Europejskiego Urzędu Miasta Torunia - więcej szczegółów wkrótce.

Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Chcemy, aby Święto skoncentrowane na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach zachęciło sąsiadów do bliższego poznania się, mieszkańców do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, społeczność Torunia do odkrycia walorów wypoczynkowych Bydgoskiego. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do wyjścia z domu, odpoczynku i spotkania!

Zapraszamy do włączenia się w przygotowania.

Zaproponuj własny pomysł na wydarzenie:
kontakt@swietobydgoskiego.pl

1 komentarz:

  1. Mieszkańcy Torunia nie mogą spać!
    torunianka (gość) 24.06.17, 21:22:10

    Zgłoś naruszenie treści
    Osoba, która zezwoliła na całonocny huk techno rąbanki powinna być zdegradowana. Jak można mieszkańcom Torunia fundować całonocny hałas, huk. Może i impreza jest na Bydgoskim Przedmieściu ale jej efekty słychać w lewobrzeżnych dzielnicach Torunia na Podgórzu, Stawkach. Dlaczego tysiące mieszkańców Torunia m.in. osoby starsze, małe dzieci nie mogą spokojnie spać. Czy nie można o połowę zmniejszyć decybeli? I niech się bawią cały tydzień ale bez szkody dla mieszkańców innych dzielnic.

    OdpowiedzUsuń