Program Święta 2016

7 Święto Bydgoskiego Przedmieścia.
sobota 18 czerwca 2016.

Dzięki połączeniu sił wielu osób zrzeszonych w kilkudziesięciu organizacjach, wspólnotach i grupach nieformalnych odbędzie się 7. edycja Święta Bydgoskiego Przedmieścia - wspólne świętowanie w najbardziej rodzinnej dzielnicy Torunia. Dla mieszkańców oraz wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą dzielnicę przygotowano warsztaty, spotkania, gry terenowe, animacje i pokazy teatralne a także pchli targ, rolkowy rajd szlakiem zabytków czy tradycyjnie już organizowaną sąsiedzką kawiarenkę.
Święto Bydgoskiego Przedmieścia … to nieformalne, organizowane oddolnie wydarzenie, poprzez które chcemy przywrócić tradycję wspólnego świętowania w tej najbardziej rodzinnej dzielnicy Torunia. Przygotowujemy pokazy teatralne, warsztaty, spotkania oraz spacery w poszukiwaniu zaginionych tajemnic.
Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Chcemy, aby Święto skoncentrowane na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach zachęciło sąsiadów do bliższego poznania się, mieszkańców do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, społeczność Torunia do odkrycia walorów wypoczynkowych Bydgoskiego. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do wyjścia z domu, odpoczynku i spotkania!

Dziękujemy wszystkim organizatorom. Zapraszamy na Bydgoskie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz